LED technologie (Light Emitting Diode) není žádná novinka, pochází z konce 50 a začátku 60 let minulého století. Prvně se používala jako jednoduchý  indikační světelný zdroj v různých elektropřístrojích. 
Při dnešním rychlém vývoji nových materiálu a výrobních technologií se světelné LED diody dostávají do popředí a začínají nahrazovat dosavadní doposud známé zdroje světla. Jejich největší výhodou je nízká energetická náročnost, odolnost proti otřesům, minimální provozní teplota, možnost častého spínáni, absenci škodlivých plynů a  dlouhá životnost cca 100.000hod provozu. 
LED diody pracují na jiných fyzikálních vlastnostech než klasické žárovky a zářivkové trubice, proto nevytváří žádné teplo, čímž ztráty ele.energie jsou minimální.

LED žárovky jsou nejmodernější a nejúspornější zdroje světla, s nejdelší životností (až 10x menší spotřeba a až 100x delší životnost než u klasické vláknové žárovky). Pokud budete chtít LED žárovku jako náhradu běžné žárovky, pak doporučujeme typ s bílým světlem (světlo jako zářivka), nebo teplým bílým světlem (světlo jako klasická žárovka). Nespornou výhodou LED žárovek je také jejich odolnost a bezpečnost - jsou velmi odolné vůči pádu, a pokud ji upustíte, rozhodně nebudete mít plnou místnost střepů. Odolnost LED žárovek je zvláště výhodná při použití v prostorech, kde se pohybují děti. Pokud potřebujete dekorativní osvětlení, pak můžete vybrat barevné LED žárovky, tyto žárovky jsou velmi efektní a dokáží v prostoru, kde jsou umístěny vytvořit různou atmosféru, podle použité barvy LED žárovky.

 

Máte rádi hodně světla? Ale neradi platíte účty za elektřinu? Pak Vám doporučujeme nahradit stávající žárovky za LED žárovky. Stejná energie, kterou spotřebuje klasická žárovka za 5 hodin, postačí LED žárovce na 2 dny svícení. Např. na osvětlení WC Vám postačí jedna 3W LED žárovka a pokud ji zapomenete zhasnout a odjedete na měsíc na dovolenou, pak Vás ten měsíc svícení bude stát cca. 9Kč!! LED žárovky nadobro změní Váš život, ukončí věčné napomínání dětí, aby po sobě zhasínaly a pokud Vy se v klidu uvelebíte ve svém křesle a vzápětí zjistíte, že jste zapoměli zhasnout na chodbě, klidně si můžete zdřímnout, protože zhasínání počká - vždyť o nic nejde, vždyť přece používáte LED žárovky!           

 

 

Vysvětlení barvy světla:

 

Barevná teplota se měří v Kelvinech.

Příklady barevných teplot různých světelných zdrojů:

  • 1200 K: svíčka
  • 2800 K: žárovka, slunce při východu a západu
  • 3000 K: studiové osvětlení
  • 5000 K: obvyklé denní světlo, zářivky
  • 5500 K: fotografické blesky, výbojky; toto je obvyklá barevná teplota používaná v profesionální fotografii
  • 6000 K: jasné polední světlo
  • 6500 K: standardizované denní světlo
  • 7000 K: lehce zamračená obloha
  • 8000 K: oblačno, mlhavo (mraky zabarvují světlo do modra)
  • 10 000 K: silně zamračená obloha nebo jen modré nebe bez Slunce